"התנגשות" – Names Dropper

"התנגשות", הקופרודוקציה אנגלית-גרמנית של ערן קריבי, לא היה זוכה להתייחסות הגולשת מעבר לסרט ליומיות אלמלא שני שמות התלויים מעליו כדי למשוך קהל. אנתוני הופקינס ובן קינגסלי, שני שחקני ענק שאמורים לשנות את נקודת המשען ביחס הקהל לכל סרט. כל אחד לחוד ושניהם יחד.

אבל המציאות, קרי הסרט מוכיחים אחרת ושוב נישא שמם של כוכבי על לשוא. אם היה מוענק פרס על שחקנים בתפקידים כאלה, מן הסתם פרס על שמו של מייקל קיין שעשה מתפקידים קטנים הון עתק וריטש את שמו המקצועי, רוברט דה נירו היה זוכה בו בשנים האחרונות. אבל הנה, גם הופקינס וקינגסלי רצים לפסגה ומוכיחים את אמרתו של סטניסלבסקי ש"אין תפקידים קטנים, יש שחקנים קטנים".

כמובן שב"התנגשות" השניים אינם הגיבורים של הסרט. אלה הם זוג האוהבים ניקולס הולט תכול העיניים ופליסיטי ג'ונס חשוקת השפתיים, שני אנגלים המגלמים אמריקאים בגרמניה המסתבכים עם גנגסטרים מקומיים. קינגסלי הוא כמובן הסרסור התורכי חם המזג והופקינס הוא האריסטוקרט המתוחכם והאכזר וכולם יורים בכולם, מתרסקים במכוניות יקרות וכמובן רק הטובים ובעל הזקן שורדים את כל המהומה.

סרט פשטני, רדוד, בנוי עם מהירות וזינוקים פעלוליים גם מעל המון חורים בעלילה ובהגיון, שסופו ברור ואינו מוסיף דבר, זולת עוד מצלצלים לקופתם של שני הכוכבים,

התנגשות – 6 בסולם אורשר

Collide

רוצה לשתף ?