הרוקי האמיתי

בדיוק שלשום לפני 40 שנה , 14 באוגוסט 1975 הוקרן באנגליה לראשונה, לפחות באופן מסחרי הסרט "מופע הקולנוע של רוקי" (" The Rocky Horror Picture Show ") שהיה עיבוד למחזמר של ג'ים שרמן וריצ'ארד אובריאן בשם דומה "מופע האימים של רוקי" שהועלה על הבמה שנתייים קודם לכן והפך ללהיט היסטרי. הסרט, שהוא פרודיה על סרטי האימים מבית פרנקנשטיין ודומיו, העצים בכמה מונים את ההצלחה והפך להיות סרט פולחן לא רק באנגליה, אלא בעולם כולו.

השירים שהושרו ע"י הדמויות המרכזיות בראד מייג'ורס וג'נט וייס, שלא לדבר על דר' פרנק נ. פורטר, ריף ראף ומג'נטה נעשו המנונים של נוער שגדש את בתי הקולנוע בהצגות יומיות, ערב וחצות והפך את ההקרנה להאפנינג שגם הקהל היה חלק ממנו.

טים קרי, סוזאן סראנדון, בארי בוסטוויק, ריצ'ארד אובריאן, פטרישה קווין ואחרים הפכו לכוכבי שבת מסביב לדמויות שגילמו ונקבעו כאלה במודעות של דור שלם לעולם ועד. השיגעון לא פסח גם עלינו, בני דורי ולשמחתי הייתי שם באותם רגעים של טירוף מתוק שבו הכרנו את הסרט והשירים, שרנו אותם, רקדנו אותם ועלינו איתם על הבמה מחוזקים ברקוויזיטים כדי להשתקף על המסך יחד עם גיבורי הסיפור המורבידי-נפלא הזה.

לא יודע אם ההערצה לסרט עוברת בגנים ואם יש היום צעירים שהדי.אנ.איי שלהם כולל את הרגעים הגדולים של המוסיקה הנהדרת , שיודעים על מה מדובר – למרות שהדי הסרט לא נדמו מעולם, אז למי שלא מכיר, או רוצה להזכר ולרקוד מול הטלויזיה – היום הקרנה ב- "יס" 3 ב 13:10.

רוצה לשתף ?